Jak zaměstnancům ukázat, že jim Stavario pomůže

30.04.2021


Prvně nadávají, pak jsou rádi. Jak dělníkům představit Stavario

Když hoří termíny, makají od rána klidně až do večera. Musí být zruční, rychlí a poradit si i v situaci, která není vždy ideální. Mají práce nad hlavu, protože zakázky se v sezoně hrnou a není čas na odpočinek. A najednou do toho jako majitel firmy hodíte vidle a řeknete svým lidem, ať odteď používají Stavario. Že potřebujete automaticky podrobnosti o docházce. A jim se to moc nelíbí. 

 

Marcel Růžička pracuje jako mistr ve stavební firmě Stav-idea. Objednává materiál, komunikuje s dělníky, pracuje s projekty. Pracuje střídavě na stavbě a na počítači. 

Stavario u nich ve firmě zavedli zhruba před třemi lety. „Před mobilní appkou jsme fungovali klasicky na systému notýsků. Do nich jsme ráno zapisovali příchod a odpoledne odchod. Pauzy na obědy a svačiny se nám strhávaly automaticky,“ popisuje Marcel. 

Poznáváte to? Takový systém je starý jak cihla sama a běžný na spoustě staveb. Jenže praktické to moc není:

  • notýsek se snadno ztratí,
  • každý si do něj může napsat v podstatě co chce,
  • překlápět pak data do tabulek se mzdami, dovolenými a jinými evidencemi je snad horší, než když v koupelně zapomenete na hydroizolační nátěr a jdete rovnou na obklady. 

Musím říct, že nám ten systém vyhovoval. Cítili jsme se s ostatními chlapy svobodněji, to je podle mě jasné,“ popisuje Marcel. 

Pro vás ale ruční zapisování docházky do sešitů ideální není. Notýskový systém vám přidělává dost práce a brání vám modernizovat, digitalizovat a zefektivnit vaši stavební firmu. Dobré řešení nabízí Stavario s jednoduchou appkou pro zaměstnance a podrobným webovým rozhraním pro vedení firmy. Pro vás je to super nástroj, teď zbývá „maličkost“ – představit ho lidem z firmy, oznámit jim, že to nově bude jejich denní chleba a nevyvolat přitom vzpouru.

Nový systém na nás nejprve působil trochu jak píchačky ve fabrice. Šéf nám ale Stavario podrobně ukázal a vysvětlil důvody, proč ho chce ve firmě používat. Ukázal nám, jaké to má pro něj výhody a v čem to pomůže nám,“ popisuje Marcel. 

Podobně byste měli postupovat i vy. Dejte si s tím práci a:

  1. Vysvětlete, co to je Stavario a jak jste ho objevili. Klidně řekněte, že váš známý majitel jiné stavební firmy a jeho kolegové mají s nástrojem dobré zkušenosti a doporučili vám ho.
  2. Ukažte, jaké výhody má Stavario pro vaše lidi. Podrobněji si je rozepíšeme níže v článku.
  3. Vysvětlete, jaké výhody má Stavario pro vaši firmu jako celek. Získáte přesné podklady pro mzdy, budete mít víc času řešit jednotlivé projekty, shánět zakázky i pečovat o klienty a komunikovat se svými zaměstnanci. Už se nestane, že by na stavbu dojel naštvaný investor a zdržoval dělníky.
  4. Stručně zaměstnancům popište, jak bude vypadat jejich práce se Stavariem. Ideálně to rovnou ukazujte na mobilu nebo tabletu. 
  5. Dejte prostor na dotazy. Co nebudete vědět, to zjistěte později od naší kolegyně Veroniky na uživatelské podpoře a zaměstnancům informace zpětně doplňte. Díky tomu se budou cítit jako vaši parťáci a negativní dojmy se tím zmírní.  


Nedovolte, aby se ve vaší firmě šířila šuškanda. Jen to podpoří negativní vnímání situace a vaši lidé půjdou na představovací schůzku s tím, že už na to mají názor a jen tak ho nezměníte.

Back